اکثر محصولات پلاستیکی اعم از کیسه های زباله، کیسه های فریزر و سفره ها پس از مصرف اگر جمع آوری نشوند تا مدتها در محیط‌ زیست و مخصوصاً در دریاها باقی می‌مانند.

پلاستیکها تا 400 سال در محیط باقی می‌مانند. تقریباً همه پلاستیکهای تولید‌شده را هنوز می‌توان در مکانهای مختلف یافت.

پلاستیکها تا ۴00 سال در محیط باقی می‌مانند. تقریباً همه پلاستیکهای تولید‌شده را هنوز می‌توان در مکانهای مختلف یافت.

از آنجا که عمر پلاستیکها حدود 100 سال است تقریبا همه انها را می توان هنوز در جاهای مختلف یافت.

در ایران در 10 سال اخیر حدود 100 میلیون تن پلاستیک تولید شده است.

100,000,000

MILLION TON

JUNST IN TEN YEARS

OR

با تغییر فرهنگ مصرف حداقل 10 درصد وزن زباله های خانگی را پلاستیکها تشکیل می دهند.

گرچه آمار دقیقی از میزان بازیافت پلاستیکها در ایران وجود ندارد اما به جرات می توان گفت که بخش مهمی از پلاستکهایی که به عنوان زباله دور ریخته می شوند بازیافت نمی گردند.

در ایران فقط 9% از پلاستیک های مصرفی بازیافت می‌شود.

یک مطالعه در انگلستان نشان می دهد که در بسیاری از پرندگان دریایی که مرده اند قطعاتی از پلاستیکها دیده می شوند که بعضا ممکن است باعث خفگی آنها شده باشند.

اصول مصرف درست یا اصطلاحا 3R

3R مخفف سه لغت انگلیسی Recycle به معنی بازیافت، Reuse به معنای استفاده مجدد و Reduce به معنای کاهش مصرف می باشد که جهت مصرف پلاستیکها در دنیا فرهنگ سازی می شود. رعایت این سه اصل مهم می تواند علاوه بر بهره مندی از مزایای پلاستیکها باعث شود تا از بروز مشکلات محیط زیستی آنها کاسته شود. در محصولاتی با علامت تجاری کوالا که با استفاده از فناوریهای روز دنیا تولید می شوند، تلاش شده است تا تمامی این سه اصل رعایت گردد.

برخی از محصولات کوالا قابل شستشو بوده و امکان استفاده چندباره را فراهم می کند.

محصولات کوالا پس از مصرف با قرارگرفتن در محیط یا با جداسازی در سطل های بازیافت، قابلیت تجزیه شدن و یا بازیافت را دارد.

در محصولات کوالا با کاهش ضخامت و افزایش مقاومت، پلاستیک کمتری استفاده می شود.

بازیافت و بازگشت به طبیعت:
تمامی محصولات کوالا قابل بازیافت می باشند و اگر در طبیعت رها شوند جهت بازگشت آنها به طبیعت از فناوری تجزیه پذیری با کمک افزودنی d2w محصول شرکت Symphony انگلستان استفاده می شود. در این فن آوری محصولات بسته به محیطی که در آن قرار می گیرند در حضور اکسیژن در زمان کوتاهی تجزیه شده و در نهایت توسط میکروارگانیسمها همانند سایر محصولات به طبیعت بر میگردند. حضور گرما و نور می تواند این فرآیند را تسریع کند.
جهت تایید تجزیه پذیری و تطابق با استاندارد ملی ایران در این زمینه، تستهای مداوم در آزمایشگاه مرجع داخلی روی همه محصولات به صورت منظم انجام می شود.

قابلیت بازیافت

قرار گرفتن در مقابل
نور خورشید و گرم

تبدیل شدن به آب و دی اکسید کربن و زیست توده

بازگشت به اکوسیستم

خرد شدن کیسه

استفاده مجدد:

از پلاستیکهای تولید شده در همه محصولات کوالا همواره در نظر گرفته شده است و به عنوان مثال در کیسه های زباله مشکی کوالا از پلاستیکهای بازیافتی استفاده شده است تا مصرف مواد اولیه پلاستیک به حداقل برسد.
شایان ذکر است برخی محصولات کوالا همانند سفره های کتان، حریر، کاغذی و کریستال به راحتی می توانند چندین بار مصرف شوند و در مورد خاص سفره کتان، آب را از خود عبور نمی دهد و با دستمال می توان ان را همانند سفره های پارچه ای تمیز نمود.

کاهش مصرف:
یکی از اصول اصلی در طراحی محصولات کوالا که با استفاده از فناوری های روز دنیا تولید می شوند، استفاده از حداقل ضخامت به نحوی است که محصول بتواند نیازهای مصرف کننده را برآورده نموده و در عین حال از پلاستیک کمتری نیز مصرف شود. بررسی این موضوعات نیاز به انجام تستهای دقیق و گسترده دارد تا در عین دستیابی به ویژگیهای مطلوب بتوان از حداقل پلاستیک استفاده نمود که این موضوع همواره در دستور کار قرار دارد.